Nakládané hermelíny

07.07.2010 20:34

Neobcházejte hospody, abyste našli nejlepší nakládaný hermelín. Udělejte si ho doma.

Potřebujeme:
4 hermelíny (může být i jiný sýr s bílou plísní ale nejsou tak dobré)
olej
feferonky
česnek
grilovací koření (nebo jakákoliv směs – steaky...)
bobkový list
kuličky různobarevného pepře
pár kuliček nového koření
hromada cibule

Nejdříve zahřejeme olej a dáme do něj bobkový list, nové koření, trochu grilovacího koření, sušené papričky a zahříváme (pozor, jde to rychle! koření se nesmí začít smažit, zhořklo by! – olej musí být jen teplý).
Sýry rozpůlíme a dovnitř nasypeme grilovací koření, prolisovaný česnek a prolisované papričky (ty naložené předtím osušíme ubrouskem, aby v nich nebyl lák), kapičku oleje a rozetřeme. Sýry opět spojíme.
Do vysoké sklenice střídavě klademe cibuli na kolečka a sýr – mezi jednotlivé vrstvy lovíme koření z oleje, aby nebylo jen na vrchu. Nakonec celé zalijeme zchladlým olejem. Poté sklenici uzavřeme a vyklepeme z ní vzduchové bubliny – tj. mlátíme dnem sklenice o stůl a nakláníme jí (aby cibule nezačala kvasit a olej se dostal všude). Za 3 dny je hermelín perfektní.
K němu čerstvý chleba a pivo :))

Mezi vrstvy cibule můžete kromě už připraveného koření sypat další pochutiny, nám se například osvědčil zelený pepř naložený ve slaném nálevu.

Na další level taky hermelíny dostanete, když mezi ně přiklopíte pár vlašských ořechů nebo mandlí.

Na rychlohermelín použijeme teplejší olej, ale není to ono – zato je naložený za den. Stejnou službu vám udělá, pokud necháte sklenici stát na sluníčku...